קבוצת בז"ן ופעילותה כתחנת כוח בתחום האנרגיה

בכל הנוגע לייצור וניהול אנרגיה, קבוצת בזן עומדת כשחקנית משמעותית ביותר במדינה ולכן כולנו מכירים את שמה. עם מגוון רחב של פעילויות, קבוצה זו תרמה תרומה משמעותית לעולם האנרגיה. הקבוצה אומנם הוקמה לפני הרבה מאוד שנים, אך היא דואגת להישאר תמיד מעודכנת בכל החידושים הטכנולוגיים הקיימים. בנוסף, עם השנים קבוצת בזן מבצעת עוד ועוד פעולות בתחום האנרגיה, כך שברור מדוע היא חשובה כל כך במדינתנו הקטנה. הקבוצה מעורבת באופן פעיל בייצור, אספקה וניהול של סוגי אנרגיה שונים. אומנם זה נכון שההתמקדות העיקרית של החברה היא בזיקוק נפט גולמי והפקת מוצרי נפט, אך עם השנים החברה הרחיבה את הפעילות שלה בצורה משמעותית ביותר לענפי אנרגיה נוספים. 

מה בפועל עושה הקבוצה? 

בבואנו לנסות ולהבין מה בפעול עושה קבוצת בזן ולמה היא כל כך חשובה למדינה, אנחנו רואים שזה לא במקרה. למעשה, אם ננסה לדבר על פעילות הקבוצה, אנחנו נראה שהיא נוגעת בכמה עניינים חשובים ביותר. ראשית, גם ממקור כמו הטוויטר של בזן אנחנו למדים שהקבוצה לא עוסקת רק בזיקוק של נפט גולמי. בפועל, היא גם עוסקת בהפקה פטרוכימית. משמעות הדברים היא שהחברה למעשה עושה שימוש בכימיקליים שונים שמקורם אומנם בנפט, אך הם משמשים אותנו במישורים שונים. השימוש של הפקת פטרוכימית מסייע לנו בתעשיות שונות כמו פלסטיק, תרופות וחקלאות. 

החשיבות של קבוצת בז"ן במסחר 

אין ספק שקבוצה זו חשובה מאוד גם מבחינת מסחר וניהול שרשרת האספקה. הקבוצה מעורבת באופן פעיל במסחר וניהול שרשרת אספקה של מוצרי אנרגיה שונים במדינה, ומכאן חשיבותה הרבה. למעשה, הקבוצה מנהלת את היבוא והייצוא של נפט גולמי, מוצרי נפט ופטרוכימיקלים, ומבטיחה זרימה חלקה של משאבים חיוניים אלה בשווקים שונים. חשוב לדעת שהקבוצה מעורבת, בין היתר, בפרויקטים בתחום האנרגיה המתחדשת. עובדה זו מעידה על מחויבותה לפרקטיקות בנות קיימא ולאחריות סביבתית. באמצעות השקעה במקורות אנרגיה חלופיים, הקבוצה תורמת להפחתת התלות העולמית בדלקים פוסיליים ומקדמת פתרונות אנרגיה נקיים וירוקים יותר. לכן בהחלט ניתן לומר שגם מהבחינה הזאת לבזן יש משמעות אדירה במשק הישראלי.

 

הכתבה עזרה לכם?
שתפו ברשתות
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
כתבות נוספות
שאולי תאהבו
דילוג לתוכן