למה יועץ סביבתי הוא איש מפתח בכל פרויקט נדל"ן מתקדם?

המין האנושי שיפר באופן דרמטי את איכות החיים שלו. בפרט נרשם זינוק משמעותי ב-200 השנים האחרונות, בעקבות המהפכה התעשייתית. יחד עם זאת, למגמה הנ"ל יש גם מחיר בלתי מבוטל: פגיעה בכדור הארץ – עד כדי סכנה מוחשית להמשך הקיום שלנו כאן בעתיד. למעשה כבר היום מתרחשים לא מעט נזקים במקומות שונים ברחבי העולם עקב הפגיעה המתמשכת בסביבה, ולכן כולנו מחויבים להתנהל באחריות.

בפרט כך הדבר כשמדובר על פרויקט נדל"ן שמטבעו משפיע במידה ניכרת על סביבתו. יועץ מקצועי מסייע להבטיח חיבור אופטימלי לסביבה וכן מינימום השפעה שלילית, גם במהלך הבנייה וגם לאורך כל שנות השימוש במבנה.

מיתוג מחמיא

שכירת שירותיו של יועץ סביבתי מאפשרת למתג את הפרויקט כירוק. חשוב להבין שהלקוחות היום לא מסתפקים בתואר "ירוק" או במילים כמו "ידידותי לסביבה", אלא דורשים פירוט של כל הדרכים שבהן מוצר כזה או אחר, לרבות פרויקט נדל"ן, תורם למאבק החשוב בצמצום הפגיעה בסביבה. בהתאם רק ייעוץ מקצועי והתנהלות נכונה מובילים למיתוג הרצוי והמחמיא.

עמידה בתקנים עדכניים

מעבר למיתוג החיובי, מרכיב חשוב בהצלחת שיווק כל פרויקט נדל"ן – למגורים, למסחר, לתעסוקה, לצרכי ציבור וכו' – הייעוץ הסביבתי מבטיח גם עמידה בכל התקנים העדכניים. בהקשר זה כדאי לדעת שהרשויות המקומיות החזקות, ובהן תל אביב, חיפה, גבעתיים, הרצליה, חולון, אשדוד, באר שבע וכפר סבא, כבר דורשות עמידה ב"תקן ירוק" – תקן שמקיף סוגיות רבות, ובאופן טבעי רק יועץ סביבתי עתיר ניסיון יכול להבטיח מענה מדויק ויעיל לכולן.

איך יועץ סביבתי משדרג פרויקטי נדל"ן?

תחום האחריות של יועץ סביבתי לפרויקט נדל"ן נרחב למדי. בין השאר הוא מחווה את דעתו (וגם, כמובן, מציע פתרונות) בנושאים כמו פיתוח סביבתי, שמירה על הצמחייה הקיימת בשטח ככל האפשר, מזעור טביעת הרגל האקולוגית של הפרויקט (כלומר שימוש במינימום משאבים, ובפרט עפר ואנרגיה), ניצול תנאי האקלים כך שהבניין יהיה נעים ומואר גם בלי שימוש נרחב בחשמל, התקנת מערכות לאיסוף מי גשמים וניתובם להשקיית הגינה, ועוד ועוד. בעזרת הייעוץ הסביבתי המקצועי מושג שילוב אופטימלי בין איכות חיים גבוהה לבין מינימום השפעה שלילית על הסביבה – מטרה שכאמור כולנו צריכים לכוון אליה.

הכתבה עזרה לכם?
שתפו ברשתות
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
כתבות נוספות
שאולי תאהבו
דילוג לתוכן